مقبره سرباز گمنام ایران تاریخی ایرانی

مقبره سرباز گمنام: ایران تاریخی ایرانی سارایوو نمایشگاه نمایشگاه بوسنی و هرزگوین نمایشگاه کتاب سارایوو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اختلاف بین یاران مصباح ، جمنا همچنان منتظر پایداری‌ها

ایمانی: جبهه پایداری خارج از جمنا منزوی است|کنعانی مقدم: با لابی کردن نمی‌توان محور شد 

اختلاف بین یاران مصباح ، جمنا همچنان منتظر پایداری‌ها

جمنا همچنان منتظر پایداری ها /اختلاف بین یاران مصباح

عبارات مهم : سیاسی

ایمانی: جبهه پایداری خارج از جمنا منزوی است|کنعانی مقدم: با لابی کردن نمی توان محور شد

اصولگرایان که در انتخابات 96 حمایت جبهه پایداری از رئیسی را پای سر به راه شدن این طیف گذاشته بودند اکنون در انتظار مواضع براق جبهه پایداری هستند.

اختلاف بین یاران مصباح ، جمنا همچنان منتظر پایداری‌ها

فرشید مهرگان: اصولگرایان از شکست در چند انتخابات اخیر مجلس، شورای شهر و ریاست جمهوری درس خوبی گرفته اند. درسی تحت عنوان «ضرورت دستیابی به وحدت».

وحدتی که زیر سایه جبهه مردمی نیروهای انقلاب آنطور که باید و شاید محقق نشد. با این حال بازبینی در این تشکل را نشانه قرار داده و می کوشند که همه طیف ها را زیر یک سقف جمع کنند. حتی جبهه پایداری. اصولگرایانی که تا دیروز طیف پایداری را به واسطه سرکشی ها و تک روی های آن ، خودی نمی دانستند اکنون برایش کارت دعوت فرستاده تا بلکه آرزوی بزرگ وحدت محقق شود. کارت دعوتی که کمی بعد از دیدار جبهه پایداری ها با آیت الله مصباح به دستشان رسید. حالا توپ در زمین جبهه پایداری هست.

ایمانی: جبهه پایداری خارج از جمنا منزوی است|کنعانی مقدم: با لابی کردن نمی‌توان محور شد 

پایداری ها سربه راه شده است اند؟

اصولگرایان که در انتخابات 96 حمایت جبهه پایداری از رئیسی را پای سر به راه شدن این طیف گذاشته بودند اکنون در انتظار مواضع براق جبهه پایداری هستند ولی بیانات اخیر مجید متقی فر سخنگوی این جبهه نه تنها رنگ و بوی آشتی و همراهی ندارد بلکه زیاد نمایانگر سودای محوریت هست. بانیان جمنا تمام تلاش خود را جهت ترمیم و بازسازی مکانیزم این تشکل می کنند تا جایی که سید محمد حسینی در مصاحبه اخیر خود گفت: «در گذشته جبهه پایداری در ترکیب نبود که این بار تصمیم بر این شده است که آن ها نیز اضافه شوند» ولی سرعت عمل جبهه پایداری در تکذیب این خبر و بیانات متقی فر مبنی بر اینکه «این جبهه با جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) هیچ توافق یا مذاکره رسمی نداشته است» همه رشته های جمنا را پنبه کرد.

نوبت تصمیم گیری پایداری است

همراهی جبهه پایداری با جمنا حتی اگر به آن وحدت آرمانی و موفقیت جریان اصولگرا در انتخابات های آتی منجر نشود، به شکستن سکوت نیروهای پایداری می انجامد. حال باید دید این این جریان سیاسی جهت بازگشتن به روزهای پرهیاهوی مجلس نهم از این ظرفیت استفاده می کند و یا با اصرار بر زیاده خواهی خود خیر کرسی های مجلس آتی می گذرد.

اختلاف بین یاران مصباح ، جمنا همچنان منتظر پایداری‌ها

حسین کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا از جمله کسانی است که اعتقاد دارد اکنون نوبت جبهه پایداری است تا وظیفه خود را در مسیر همراهی با جریان راست، مشخص کند. او در گفت و گو با « خبرآنلاین» ضمن تاکید بر اینکه « جبهه پایداری عملا در انتخابات ریاست جمهوری اخیر به جمنا پیوست و با یک کاندیدای یکسان به عرصه انتخابات وارد شد» گفت: « اکنون پایداری باید تصمیم بگیرد».

به اعتقاد او جبهه جهت مشخص شدن نسبتش با جریان اصولگرا دو راه پیش روی دارد. نخست آنکه خودشان را محور بدانند و دوم اینکه محورت جمنا را بپذیرند.

ایمانی: جبهه پایداری خارج از جمنا منزوی است|کنعانی مقدم: با لابی کردن نمی‌توان محور شد 

کنعانی مقدم افزود: « اینکه جبهه پایداری در محوریت باشد مستلزم این است که دیگر طیف های اصولگرا این عنوان را بپذیرند. این گزینه محتمل نیست و جمنا چنین چیزی را نپذیرفته هست. راه دوم همراهی جبهه پایداری با جمنا است و دراین صورت باید مواضع خود را به صورت براق بیان کنند».

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به اینکه آیا جمنا جهت پذیرش جبهه پایداری پیش قدم شده است هست، در حالی که پیش تر اصولگرایان جبهه پایداری را از خودشان نمی دانستند، گفت: « تجربه نشان داده است که جریان اصولگرایی باید به یک وحدت استراتژیک برسد و نمی توان با وحدت های تاکتیکی در وقت انتخابات به نتیجه رسید. زمینه شکل گیری این وحدت نیز فراهم است ولی باید همه طیف ها مواضع خود را براق اعلام کنند».

اختلاف بین یاران مصباح ، جمنا همچنان منتظر پایداری‌ها

وی ادامه داد: « اصولگرایی به بلوغ فکری رسیده و به همین خاطر از همه گروه های متفاوت خود جهت همراهی و همکاری دعوت کرده هست. هرطیفی میتواند با توجه به میزان نفوذ، مقبولیت مردمی و توسعه سیاسی خود در جمنا جای داشته باشد ولی این که بعضی تصور کنند به اعتبار لابی کردن با افراد خاص می توانند در محوریت قرار بگیرد، ممکن نیست».

کنعانی مقدم همچنین در مورد اینکه آیا جبهه پایداری از این وقت استفاده نمی کند تا به دوران سکوت و حاشیه نشینی آخر دهد، گفت: « اختلاف سلیقه هایی در درون جبهه پایداری وجود دارد. به نظر می رسد سهم خواهی های بیش از حد عده ای مانع از همراهی با جمنا می شود».

جمنا آغازگر از بین بردن هیچ طیفی نیست

همه اصولگرایان به اندازه کنعانی مقدم بدبین نیستند، بعضی تصور می کنند که جبهه پایداری هنوز در حال بررسی است و نهایتا با جمنا همراه خواهد شد. ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا یکی از این افراد هست. او در گفت و گو با « خبرآنلاین» گفت: « عنوان پیوستن جبهه پایداری به جبهه مردمی انقلاب هنوز در مرحله گمانه زنی هست. در این مرحله نه جمنا و نه جبهه پایداری هیچ تصمیم جدی در این خصوص نگرفته اند لذا جهت اظهار نظر سریع هست. به اعتقاد من باید کمی صبر کنیم و منتظر باشیم تا مشخص شود که جبهه پایداری ها چه تصمیمی می گیرند».

ناصر ایمانی در پاسخ به اینکه آیا جمنا علی رغم سازناکوک زدن های جبهه پایداری جهت پذیرش این طیف پیش قدم شده است هست، گفت: « جبهه مردمی نیروهای انقلاب از همان ابتدای کار خودش را به عنوان جریانی متشکل از همه طیف های اصولگرایی معرفی کرد و تلاش می کند که در همین محور حرکت کند. به عبارتی جمنا نمی خواهد که آغازگر از بین بردن یا کنار گذاشتن یک طیف خاص باشد».

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: « طیف های متفاوت در درون جریان اصولگرایی اختیار دارند که در مورد حضور خود در جمنا تصمیم بگیرند. جبهه پایداری نیز به همین نحو عمل می کند.اکنون نیز باید تامل کرده و ببینیم که نهایتا چه تصمیمی می گیرند».

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه جبهه پایداری زیاد به حضور در جمنا نیاز دارد یا جمنا به جذب همه طیف ها از جمله جبهه پایداری، گفت: «عضویت جبهه پایداری در جمنا باعث می شود که وارد یک حرکت سازماندهی شده است شوند و این قاعدتا به نفع آن ها هست. در حقیقت این طیف اگر تصمیم بگیرد که با جمنا و دیگر اصولگریان همراه نباشد ، از سوی این جریان کنار گذاشته و به تعبیری منزوی می شود».

ایمانی در مورد علت دوری کردن جبهه پایداری از جمنا نیز گفت: « احساس میکنم جبهه پایداری جهت خود وزنی بیش از آنچه که واقعا دارد، قائل هست. آن ها یک نوع خود بزرگ بینی دارند و جایگاه خود را بالاتر از آنچه هست، می بینند».

وی تاکید کرد: « همه طیف های اصولگرایی پذیرفته اند در یک حرکت جمعی همکاری کنند. جبهه پایداری نیز مثل دیگران باید تصمیم بگیرد که این دعوت را اجابت می کند یا خیر».

واژه های کلیدی: سیاسی | همراهی | اصولگرا | انتخابات | انتخابات 96 | اصولگرایان | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs