مقبره سرباز گمنام ایران تاریخی ایرانی

مقبره سرباز گمنام: ایران تاریخی ایرانی سارایوو نمایشگاه نمایشگاه بوسنی و هرزگوین نمایشگاه کتاب سارایوو

گت بلاگز اخبار پزشکی آمار بالای بروز سوختگی در مناطق فقیر

سوختگی بیماری فقراست؛ این جمله‌ای است که معمولا جهت توصیف اوضاع بروز سوختگی از سوی کارشناسان امر به کار برده می‌شود تا مشخص شود این مناطق زیاد در معرض خطر سوختگ

آمار بالای بروز سوختگی در مناطق فقیر

آمار بالای بروز سوختگی در مناطق فقیر

عبارات مهم : ایران

سوختگی بیماری فقراست؛ این جمله ای است که معمولا جهت توصیف اوضاع بروز سوختگی از سوی کارشناسان امر به کار برده می شود تا مشخص شود این مناطق زیاد در معرض خطر سوختگی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، آخرین آمارهایی که راجع به میزان موارد سوختگی در کشور عزیزمان ایران اعلام شده، نشان می دهد که سالیانه ۱۸۰ هزار نفر در کشور دچار سوختگی می شوند. از این تعداد ۳۰ هزار نفر در بیمارستان های سوختگی خوابیدن می شوند و ۳۰۰۰ نفر نیز جان می بازند. علاوه بر این اعلام شده است بود که میزان شیوع سوختگی در کشور ۱۰ تا ۱۵ برابر میانگین جهانی است.

دکتر طیب قدیمی – دبیراجرایی کنگره کشوری سوختگی- نیز می گوید: سهم مناطق فقیر در بروز سوختگی به علت ناآگاهی و ناایمنی زیاد از سایر نقاط هست؛ البته این عنوان در تمام دنیا وجود دارد و گروه هایی که با فقر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دست و پنجه نرم می کنند، زیاد در معرض این مساله قرار دارند.

آمار بالای بروز سوختگی در مناطق فقیر

قدیمی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اوج بودن خطر سوختگی در مناطق محروم، اظهار کرد: در تمام دنیا سوختگی زیاد در قشری ایجاد می شود که از نظر اقتصادی مسئله دارند و از سوخت هایی مانند هیزم یا وسایل الکترونیکی ناایمن استفاده می کنند. فقر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می تواند زمینه ساز بروز سوختگی باشد. بروز سوختگی در کشورهایی که به سمت ایمنی در استفاده از انرژی حرکت کرده اند، کم کردن یافته هست. بروز موارد سوختگی سال به سال در کشور عزیزمان ایران رو به کم کردن هست، ولی هنوز نسبت به کشورهای پیشرفته دنیا زیاد است.

وی با اشاره به امکان دریافت درمان سوختگی استاندارد در مرحله حاد در ایران، افزود: بعد از درمان های مرحله حاد، درمان های جراحی ترمیمی در کشور ما نیز مانند تمام دنیا به خوبی انجام می شود. علاوه بر آن ما نیاز داریم توانبخشی در سوختگی که کاری تیمی است و نیاز به همکاری گروه های متفاوت پزشکی دارد، بیش از پیش گسترش پیدا کند و وسعت بیشتری جهت مواظبت از عوارض روانی و جسمی سوختگی داشته باشد.

سوختگی بیماری فقراست؛ این جمله‌ای است که معمولا جهت توصیف اوضاع بروز سوختگی از سوی کارشناسان امر به کار برده می‌شود تا مشخص شود این مناطق زیاد در معرض خطر سوختگ

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران همچنین اضافه کرد: در مناطق حاشیه ای شهرهای بزرگ که استفاده از انرژی به صورت سوخت، گازکشی و برق کشی ناایمن هست، آتش سوزی می تواند اتفاق افتد؛ به همین علت پیشگیری و ایمن سازی در این زمینه نیاز به فرهنگسازی بیشتری دارد و رعایت نکردن آن می تواند آمار بروز سوختگی را زیاد کردن دهد. رسانه ها می توانند در زمینه ایمنی وسایل تامین کننده انرژی تلاش کنند تا به مطالبه ای اجتماعی تبدیل شود؛ در این صورت تعداد موارد سوختگی کم کردن می یابد و مواظبت از این تعداد کم، با کیفیت بالاتری انجام می شود.

قدیمی با اشاره به تاثیر هزینه درمان سوختگی بر اقتصاد سلامت، تصریح کرد: در حال حاضر هزینه درمان سوختگی در مرحله حاد تحت پوشش بیمه است و وزارت بهداشت از بیماران سوختگی و دچار اختلال روان حمایت می کند. حتی در مواردی جراحی های ترمیمی نیز بیمه شده است هست، با این وجود منابع حوزه سلامت در تمام دنیا میزانی مشخص دارد. هنگامی که بروز یک بیماری کم کردن پیدا کند، پوشش و خدمت رسانی به افرادی که درگیر آن شده است اند، راحت تر خواهد بود.

آمار بالای بروز سوختگی در مناطق فقیر

واژه های کلیدی: ایران | سوختگی | سوختگی | استفاده | مناطق محروم | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs